Zaproszenie Księdza Arcybiskupa

Komunikat Ks. Arcybiskupa Henryka Hosera SAC
ws. Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Warszawsko-Praskiej

Wielebni Księża Proboszczowie,
Wierni Diecezji Warszawsko-Praskiej,

Od 20 do 25 lipca, w całej Polsce, będziemy przeżywali czas bezpośredniego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, który nazywamy Dniami w Diecezjach. Kościół w Polsce będzie w tych dniach gościł młodych z całego świata, którzy będą poznawali naszą duchowość, tradycję, historię.

W Diecezji Warszawsko-Praskiej spodziewamy się kilku tysięcy gości. Zamieszkają w ponad 80. parafiach. Dziękuję już teraz wszystkim rodzinom, które wyraziły gotowość przyjęcia pielgrzymów pod swój dach. Jest to niezwykła okazja, aby podjąć uczynki miłosierdzia, do których praktykowania w bieżącym roku szczególnie mocno zachęca nas papież Franciszek.

Każda parafia, każdy rejon, przez wiele miesięcy intensywnie przygotowywały się do tego wydarzenia. Nasi goście będą mieli wiele okazji, aby doświadczyć polskiej gościnności.

W czasie przygotowań do ŚDM każda diecezja w Polsce otrzymała swoją biblijną nazwę. Nam towarzyszy hasło: Betlejem.

To warszawsko-praskie a zarazem międzynarodowe Betlejem będzie miało formę wielkiego Święta Narodów – wydarzenia, które 23 lipca 2016 roku zgromadzi na terenie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej wiernych z całej Diecezji oraz gości z zagranicy i będzie stanowiło punkt kulminacyjny całego tygodnia w naszej Diecezji.
Jak w Grocie Betlejemskiej zbiegły się szlaki Trzech Króli zdążających za Gwiazdą z krańców ówczesnego świata, tak nas zgromadzi Eucharystia, radość przeżywanej wspólnoty i doświadczenie powszechności Kościoła. W nowych wymiarach odczytamy słowa kolędy Przybieżeli do Betlejem…

Program spotkania przewiduje m.in. prezentację grup gości ze wszystkich zakątków świata (tańce z wysp Wallis and Futuna, występ baletu z Korei Południowej, a także zaprezentują się Filipiny, Mozambik, Ghana, Indie, Hongkong, Indonezja i wiele innych krajów), koncert zespołu Maleo Reggae Rockers, Korowód Trzech Króli. Centralnym wydarzeniem będzie Msza Święta, koncelebrowana przez biskupów i księży z całego świata oraz posłanie naszych diecezjalnych grup młodzieży do Krakowa.

Już dzisiaj zapraszam do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu młodzież i wolontariuszy, rodziny goszczące pielgrzymów i wszystkie rodziny naszej Diecezji, służbę liturgiczną, członków ruchów i wspólnot, katechetów, księży, wszystkich diecezjan bez wyjątku.

Bezpłatne bilety wstępu będą dostępne we wszystkich parafiach Diecezji.

Księżom proboszczom polecam i zobowiązuję, aby z każdej parafii przybyła grupa wiernych, wraz ze sztandarem i znakiem rozpoznawczym.

Niech to lipcowe wydarzenie będzie świętem dla całej naszej Diecezji.

/-/ Abp Henryk Hoser SAC
Biskup Warszawsko-Praski


Więcej informacji tutaj.Przybieżeli-do-Betlejem