Przyjmij pielgrzymów

W dniach 20 – 25 lipca 2015 będziemy gościć w naszej parafii kilkadziesiąt osób z Francji. Tradycją ŚDM jest to, że w czasie Dni w Diecezjach goście mieszkają w domach rodzin-gospodarzy. Zwracamy się więc z prośbą do parafian o udzielenie gościny  młodym pielgrzymom. Potrzebujemy osób, które na kilka dni zapewnią im dach nad głową.

Do zadań rodzin-gospodarzy będzie należeć:
• udzielenia miejsca do spania (może być na podłodze, każdy pielgrzym będzie miał ze sobą śpiwór i karimatę),
• zapewnienie możliwości umycia się,
• ugoszczenie śniadaniem i kolacją przez wszystkie te dni,
• codzienny transport/doprowadzenie do/z kościoła, gdzie będą się zaczynać wspólne zajęcia,
• spędzenie z gośćmi całej niedzieli („Dzień z Rodziną”).

Gospodarze nie muszą mówić po francusku ani znać innego obcego języka. Żeby się porozumieć, wystarczą dobre chęci i otwartość serca. Jednak dla chętnych organizujemy kurs podstaw francuskiego.

Jeśli chcesz przyjąć pielgrzymów do swojego domu, napisz do nas na

sdmfranciszek@gmail.com

podając imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy oraz ilość osób, które możesz przyjąć. W temacie wiadomości wpisz: „gospodarz”. Możesz też zgłosić się osobiście w kancelarii parafialnej albo w zakrystii po dowolnej Mszy świętej.

Przed przyjazdem gości rodziny-gospodarzy zaprosimy na specjalne spotkanie organizacyjne, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Osoby, które zdecydują się przyjąć pielgrzymów, nie będą pozostawione same sobie, ale będą mogły liczyć na wsparcie koordynatorów i wolontariuszy zarówno przed, jak i w trakcie Dni w Diecezjach.