Organy parafialne

Drodzy Parafianie,

Przedstawiamy aktualny stan prac nad budową Organów w naszej Parafii.

Została utworzona strona internetowa organyufranciszka.pl, na której można się zapoznać z aktualnym postępem prac nad budową instrumentu oraz dokonać wpłat darowizn na różne rodzaje piszczałek. Szczegóły znajdują się w zakładce ZOSTAŃ FUNDATOREM PISZCZAŁKI.

Aktualnie trwają prace nad budową poszczególnych elementów instrumentu. Postęp prac można obserwować w zakładce ETAPY BUDOWY. Szczegółowy opis instrumentu znajduje się w zakładce OPIS INSTRUMENTU , gdzie można także usłyszeć brzmienie wyjątkowej piszczałki cymbał polski wyróżniającej nasze organy na tle innych organów piszczałkowych.

Strona internetowa będzie dalej rozbudowywana i aktualizowana. Wszystkie cenne uwagi
i spostrzeżenia można zgłaszać poprzez formularz kontaktowy znajdujący się w zakładce KONTAKT. Za wszystkie sugestie i uwagi bardzo dziękujemy.

Po Mszy Świętej członkowie Komitetu Budowy Organów będą rozdawali ulotki dot. budowy organów. W ulotce znajduje się m.in. link do strony oraz druk przelewu do dokonywania wpłat darowizn na rzecz budowy organów. Jeśli ktoś chce skorzystać z odliczenia od podatku jeszcze w tym roku, to wpłat można dokonać albo przelewem tradycyjnym albo poprzez działający już moduł płatności na stronie internetowej oragnyufranciszka.pl obsługiwany przez dostawcę tej usługi tj. PayU S.A., która odpowiada za bezpieczeństwo wpłat, obsługę kart płatniczych, przelewów i płatności BLIK.

Przypominamy, że składając ofiarę w formie darowizny na cele kultu religijnego przeznaczoną na budowę organów można dokonać jej odliczenia w zeznaniu podatkowym za dany rok podatkowy. W roku 2023 można odliczyć kwotę faktycznie przekazanej darowizny, nie więcej jednak niż 6% swojego dochodu/przychodu. Dalsze informacje podane są na stronie internetowej.

Każdy z nas może w szczególny sposób pomóc zebrać środki finansowe na budowę organów zostając fundatorem jednej lub kilku piszczałek wybranych przez siebie.

Do wyboru jest pięć przykładowych rodzajów piszczałek w zależności od wielkości i rodzaju. Podane kwoty od 250 zł do 1850 zł za poszczególne rodzaje piszczałek to kwoty uśrednione odzwierciedlające budowę całego instrumentu oraz prace dodatkowe. Można także dokonać wpłaty dowolnej kwoty, w zależności od możliwości finansowych przy wykorzystaniu przelewu tradycyjnego lub modułu płatności na stronie internetowej oragnyufranciszka.pl.

Zostając fundatorem piszczałki każdy otrzyma specjalny pamiątkowy certyfikat oraz imię i nazwisko takiej osoby zostanie umieszczone w księdze darczyńców oraz na tablicy upamiętniającej fundatorów piszczałek. Możesz zostać także Fundatorem anonimowym jeśli z różnych powodów wybierzemy taką formę wsparcia.

Serdecznie zapraszamy do zaangażowania się w budowę instrumentu, który będzie służył naszej wspólnocie parafialnej oraz kolejnym pokoleniom, które będą mieszkały na terenie naszej parafii.