Ogłoszenia – XXXI niedziela zwykła, 30.10.2016

KALENDARZ LITURGICZNY

niedziela – 30.10 – XXXI niedziela zwykła
poniedziałek – 31.10 – dzień powszedni
wtorek – 01.11 – Wszystkich Świetych (uroczystość)
środa – 02.11 – Wszystkich wiernych zmarłych (wspomnienie)
czwartek – 03.11 – dzień powszedni
piatek – 04.11 – św. Karola Boromeusza, biskupa (wspomnienie)
sobota – 05.11 – dzień powszedni
niedziela – 06.11 – XXXII niedziela zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dzisiaj
• po Mszach św. przeprowadzana jest zbiórka na leczenie 1,5-rocznego Kubusia Zarębskiego, który ma zdiagnozowany nowotwór złośliwy oka i potrzebuje pomocy w leczeniu w klinice w USA.

W tygodniu
• we wtorek będziemy przeżywali Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
• od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby myślnie) za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
• w środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Tego dnia można zyskać (jeden raz) odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące.
• w piątek Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 7.00 i 17.00.
• z piątku na sobotę w godz. 19.00 – 7.00 zapraszamy na nocną Adorację Najświętszego Sakramentu z Mszą św. o godz. 22.00.
• w sobotę o godz. 18.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po Mszy św. spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

W przyszłą niedzielę
• po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wypominki
• w zakrystii i w kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe.

INTENCJE MSZALNE

Niedziela – 30 października
8.30 + Joannę Sieradzką i wszystkich ludzi chorych przez Niepokalane Serce Maryi za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny o uzdrowienie i wszelkie potrzebne łaski
10.00 dziękczynna w rocznicę urodzin Marii, z prośbą o potrzebne łaski, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej
11.30 + Danutę Paśnikowską
13.00 + Marka Murawskiego, Beatę Dąbrowską z d. Murawską oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny
18.00 + Tadeusza, Witolda, Jana, Jadwigę, Janinę, Mariana, Zdzisława, Edwarda Mateńskich, zmarłych rodziców

Poniedziałek – 31 października
7.00 + Helenę Pruszkowską
18.00 + Annę i Stanisława Królów
18.00 + Teresę Łoń w 9 r. śmierci, Mariana i Agnieszkę Łoniów

Wtorek – 1 listopada
8.30 o błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego dla Edyty w dniu urodzin
10.00 + Juliana Ignaczaka
11.30 + rodziców, męża, teściów i wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące
13.00 + Jana, Marka Glinka, Martę i Władysława Lewandowskich
18.00 + Danutę Papież

Środa – 2 listopada
7.00 + Jadwigę w 29 r. śmierci, Mariana, Leszka Mamińskich
7.00 + Stanisława Michalskiego, Henryka i Mariannę Bieniasów
18.00 o zdrowie, powrót do Boga i utrzymanie pracy oraz potrzebne łaski dla Radosława;
o moc Ducha Świętego, miłosierdzie Boże i opiekę Maryi dla Andrzeja;
o szczęśliwy przebieg ciąży, zdrowie i prawidłowy rozwój dla nienarodzonych dzieci;
o łaskę nawrócenia, prowadzenie przez Ducha Świętego i uwolnienie od nałogów dla Huberta;
o łaskę Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszych rodzinach, parafiach, Ojczyźnie i na całym świecie;
o powrót do zdrowia Kamila i wszelkie potrzebne łaski dla jego rodziny;
o miłosierdzie Boże, dary Ducha Świętego i potrzebne łaski dla Kasi Papież i jej rodziny;
+ Henryka Mazura w 5 r. śmierci, Mieczysława Mazura w 21 r. śmierci

Czwartek – 3 listopada
7.00 dziękczynna za 75 lat życia Reginy, z prośbą o dalsze błogosławieństwo, potrzebne łaski dla Jubilatki i całej rodziny
7.00 + Bogdana Bogusławskiego w 28 r. śmierci
18.00 + rodziców, męża, teściów i wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek – 4 listopada
7.00 o Boże błogosławieństwo dla księży posługujących w parafii oraz o nowe powołania
18.00 o dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny Malinowskich oraz ich przyjaciół
22.00 o Boże błogosławieństwo dla Agnieszki, Przemysława i ich dzieci

Sobota – 5 listopada
7.00 + Jerzego i Józefa Kraśniewskich
18.00 + rodziców, męża, teściów i wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące
18.00 za szczęśliwe rozwiązanie, z prośbą o opiekę Bożą dla Alicji i Łucji

Niedziela – 6 listopada
8.30 + Mariana, Łucję, Ignacego i Edwarda Polanowskich, Zofię i Jana Zawadzkich
10.00 + Artura Siemiątkowskiego, Józefa Dembe
11.30 Janinę Waszczuk w 32 r. śmierci
13.00 za Parafian
18.00 + Irenę, Wacława Oniśków, zmarłych z rodzin Oniśków i Kozanków