Ogłoszenia – XXX niedziela zwykła, 23.10.2016

KALENDARZ LITURGICZNY

niedziela – 23.10 – XXX niedziela zwykła
poniedziałek – 24.10 – dzień powszedni
wtorek – 25.10 – dzień powszedni
środa – 26.10 – dzień powszedni
czwartek – 27.10 – dzień powszedni
piątek – 28.10 – św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza (święto)
sobota – 29.10 – dzień powszedni
niedziela – 30.10 – XXXI niedziela zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dzisiaj
• rozpoczyna się Tydzień misyjny. Ofiary złożone na tacę przeznaczone zostaną na misje.
• po każdej Mszy św. będzie można nabyć znicze, z których dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdów rekolekcyjnych dla młodzieży z naszej parafii.

W tygodniu
• w piątek wypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
• w piątek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych miłosierdziu Bożemu w tegorocznych wypominkach, które rozpoczniemy czytać o godz. 17.30.
• serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Od poniedziałku do soboty nabożeństwa różańcowe odprawiane są po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.15.

Wypominki
• w zakrystii i w kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. Nazwiska naszych bliskich zmarłych możemy wpisywać na kartki wyłożone na stoliku z gazetami. Za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych będziemy się modlili 1 listopada podczas procesji na cmentarzu po Mszy św. o godz. 13.00 lub 2 listopada w kościele po Mszy św. o godz. 18.00. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych – w listopadzie po Mszy św. wieczornej odmówimy dziesiątek różańca, a w ostatni piątek każdego miesiąca będzie odprawiana w ich intencji Msza św. wieczorna.

Diakonat
• Stosownie do przepisów kan. 1043 i 1051 KPK i pkt 369 I Synodu Diecezji Warszawsko – Praskiej informujemy, że 21 listopada 2016 r. nasz parafianin, alumn VI roku Wyższego Seminarium Duchownego p.w. Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie-Tarchominie, Michał Jacek Skierkowski syn Andrzeja Jerzego i Teresy Bogumiły ma przyjąć święcenia DIAKONATU. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.

INTENCJE MSZALNE

Niedziela – 23 października
8.30 + ojca Jana, Franciszkę i Stanisława z rodziny Mazurków, Kamilę i Aleksandra z rodziny Luśni, Janusza Gaładyka
10.00 + Danutę Paśnikowską
11.30 + Ryszarda Ludwiniaka w 10 r. śmierci, zmarłych z rodziny Ołdakowskich, Barszczewskich, Ludwiniaków, Krzysztofa Gadomskiego
13.00 za Parafian
18.00 za wstawiennictwem św. Ojca Pio – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo dla kapłanów i parafian

Poniedziałek – 24 października
7.00 o dar macierzyństwa dla córki i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny
18.00 + Danutę Paśnikowską
18.00 + Dariusza Chodkowskiego w 2 r. śmierci

Wtorek – 25 października
7.00 + Teresę Gołotę – od rodziny Jackiewiczów
18.00 + Józefa Brzóskę w 12 r. śmierci
18.00 + Danutę Paśnikowską

Środa – 26 października
7.00 + Danutę Paśnikowską
7.00 + Teresę Gołotę – od rodziny Ekiertów
18.00 o szczęśliwy przebieg ciąży, zdrowie i prawidłowy rozwój dla nienarodzonych dzieci;
o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla wszystkich dzieci urodzonych z adopcji duchowej;
dziękczynno-wynagradzająca Miłosiernemu Bogu za wszelkie łaski i błogosławieństwo Boże z okazji Jerycha Różańcowego;
o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Adama w 53 r. urodzin;
o łaskę nawrócenia, prowadzenie przez Ducha Świętego i uwolnienie od nałogów dla Huberta;
o łaskę Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszych rodzinach, parafiach, Ojczyźnie i na całym świecie;
o powrót do zdrowia Kamila i wszelkie potrzebne łaski dla jego rodziny;
o miłosierdzie Boże, dary Ducha Świętego i potrzebne łaski dla Kasi Papież i jej rodziny;
+ Andrzeja Tybusia;
+ Stanisława Zelecha i wszystkich z rodziny Zelechów, Książków i Świarów

Czwartek – 27 października
7.00 + Danutę Paśnikowską
7.00 + Aleksandrę, Mariannę i Jana Sobolewskich, Hannę Harasimik
18.00 dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla rodzinnej róży różańcowej św. Judy Tadeusza

Piątek – 28 października
7.00 + Danutę Paśnikowską
7.00 + Krystynę Nadany w 5 r. śmierci i Stefana Kozakiewicza w 12 r. śmierci
18.00 Msza św. wypominkowa

Sobota – 29 października
7.00 o błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego dla Wiktorii z okazji urodzin i Michała z okazji imienin
18.00 + Danutę Paśnikowską
18.00 + z całej rodziny Osiaków, Wilków, Kopyckich, Chaborów i Łucjanków

Niedziela – 30 października
8.30 + Joannę Sieradzką i wszystkich ludzi chorych przez Niepokalane Serce Maryi za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny o uzdrowienie i wszelkie potrzebne łaski
10.00 dziękczynna w rocznicę urodzin Marii, z prośbą o potrzebne łaski, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej
11.30 + Danutę Paśnikowską
13.00 + Marka Murawskiego, Beatę Dąbrowską z d. Murawską oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny
18.00 + Tadeusza, Witolda, Jana, Jadwigę, Janinę, Mariana, Zdzisława, Edwarda Mateńskich, zmarłych rodziców