Ogłoszenia – XIII niedziela zwykła, 26.06.2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiaj

* Fundacja Dzieci Afryki zaprosiła do naszej parafii gości z Republiki Środkowoafrykańskiej, udających się na ŚDM w Krakowie. Misjonarz Benedykt Pączka z zakonu Braci Kapucynów Mniejszych wygłosi świadectwo posługi misyjnej w kraju nękanym przez liczne rebelie.

2. W tygodniu

* we wtorek przypada 8 rocznica ingresu Pasterza naszej Diecezji Arcybiskupa Henryka Hosera SAC. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 odśpiewamy hymn dziękczynny Ciebie, Boga, wysławiamy

* w środę będziemy przeżywać uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Wierni posługujący się pobożnie dewocjonaliami pobłogosławionymi przez Ojca Świętego lub Biskupa, pod warunkiem odmówienia Wyznania wiary mogą uzyskać odpust zupełny. Ponadto udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą tego dnia katedrę, konkatedrę lub bazylikę mniejszą i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę. Taca przeznaczona będzie na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej

* w piątek Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź św. od godz. 7.00 i 17.00

* w sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie Żywego Różańca.

3. W przyszłą niedzielę

* będziemy gościć w naszej parafii ks. Krzysztofa Szczepanika, byłego wikariusza, obecnie misjonarza w Sierra Leone

* po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć

* Michał Wykpisz, kawaler z parafii tutejszej i Karolina Walachnia, panna z parafii M.B. Częstochowskiej w Zielonce

* Bartosz Opasiński, kawaler z parafii Świętego Krzyża w Warszawie i Dominika Borek, panna z parafii tutejszej

* Tomasz Panuś, kawaler i Magdalena Puchała, panna, oboje z parafii tutejszej

* Łukasz Pawłowski, kawaler z parafii tutejszej i Marlena Kukuryk, panna z parafii Przemienienia Pańskiego w Lublinie

* Sylwester Kowalczyk, kawaler i Dominika Nóżko, panna, oboje z parafii tutejszej

* Jakub Dziekan, kawaler z parafii tutejszej i Aleksandra rudzka, panna z parafii św. Piotra i Pawła w Łomazach

* Adam Wasilewski, kawaler i Małgorzata Targaszewska, panna, oboje z parafii tutejszej

* Franciszek Kochanowski, kawaler z parafii tutejszej i Ewelina Nawrocka, panna z parafii św. Marii Magdaleny w Tuchowiczu

* Marcin Woźniak, kawaler z parafii św. Trójcy w Wyszogrodzie i Paulina Brudecka, panna z parafii tutejszej

INTENCJE MSZALNE

Niedziela – 26 czerwca

8.30 + Danutę i Eugeniusza Kozierkiewiczów

10.00 + Jana i Marka Glinków, Martę i Władysława Lewandowskich

11.30 z okazji 85 urodzin Jadwigi Molendy od dzieci, wnuków i prawnuków

13.00 dziękczynna w 55 r. ślubu Janiny i Mariana Rogalów, z prośbą o błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia

18.00 + Zbigniewa w 6 r. śmierci

Poniedziałek – 27 czerwca

7.00 o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla Anny z racji urodzin i jej męża Adama

18.00 + Henryka Zdzichowskiego

18.00 + Mariannę Piecuską w 15 r. śmierci i Jana Piecuskiego w 40 r. śmierci

Wtorek – 28 czerwca

7.00 o większą wiarę, zdrowie i ulgę w cierpieniu dla Marii

18.00 + Teresę Modzolewską w 15 r. śmierci

18.00 dziękczynna w 30 r. ślubu Krystyny i Jacentego, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny

Środa – 29 czerwca

7.00 o miłosierdzie Boże i wstawiennictwo Matki Bożej dla Szymona Tadeusza Bączkowskiego w 20 r. śmierci

7.00 + Emilię Piwko w rocznicę urodzin

18.00 dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Róży Rodzinnej bł. Doroty;

o zdrowie, błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski dla Marii Lis i jej rodziny;

o łaskę Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszych rodzinach, parafiach, Ojczyźnie i na całym świecie;

o powrót do zdrowia Kamila i wszelkie potrzebne łaski dla jego rodziny;

o miłosierdzie Boże, dary Ducha Świętego i potrzebne łaski dla Kasi Papież i jej rodziny;

+ Piotra Skowrońskiego z racji imienin

Czwartek – 30 czerwca

7.00 wolna intencja

7.00 + Marka Drwięgę w 19 r. śmierci

18.00 + Beatę Dąbrowską w 2 miesiące po śmierci i Marka Murawskiego

Piątek – 1 lipca

7.00 dziękczynna za otrzymane łaski w dniu imienin Mariana, z prośba o Boże błogosławieństwo

18.00 + Hannę Żandarską w 1 r. śmierci, Teresę, Jerzego, Zygmunta Guzanowskich

Sobota – 2 lipca

7.00 dziękczynna z okazji 60 urodzin Andrzeja, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej, w rocznicę ślubu W. i G. z rodzinami o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego

18.00 + Stanisława i Mariannę Solarczyków, Grażynę Frybes

Niedziela – 3 lipca

8.30 + Zdzisława i Mariana Grzesiów, Janinę, Henryka, Elżbietę, Tadeusza, Zdzisławę Irenę Łuczaków, rodziców i teściów

10.00 o błogosławieństwo Boże, wszelkie łaski potrzebne do wzrastania w Bożej miłości, poznania i wypełnienia woli Bożej dla Tomasza z okazji imienin

11.30 w 7 r. ślubu Bernadetty i Mariusza o Bożą opiekę dla małżonków i ich dzieci

13.00 za Parafian

18.00 dziękczynna w 45 r. ślubu Marii i Józefa Gołębiewskich, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich oraz ich dzieci i wnuków