Ogłoszenia – III niedziela wielkanocna, 30.04.2017

KALENDARZ LITURGICZNY

• niedziela, 30.04 – III niedziela wielkanocna
• poniedziałek, 01.05 – dzień powszedni
• wtorek, 02.05 – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła (wspomnienie)
• środa, 03.05 – Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski (uroczystość)
• czwartek, 04.05 – św. Floriana, męczennika, patrona diecezji warszawsko-praskiej (wspomnienie)
• piątek, 05.05 – dzień powszedni
• sobota, 06.05 – św. Apostołów Filipa i Jakuba (święto)
• niedziela, 07.05 – IV niedziela wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Święcenia kapłańskie naszego parafianina
3 czerwca 2017 roku Michał Jacek Skierkowski, syn Andrzeja Jerzego i Teresy Bogumiły, alumn VI roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej p.w. Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie-Tarchominie ma przyjąć święcenia PREZBITERATU. Polecamy go waszym modlitwom.

W tygodniu
• w poniedziałek rozpoczniemy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które od poniedziałku do soboty odprawiane będą po Mszy św. wieczornej, a w niedziele – o godz. 17.30.
• w środę przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Patronki naszej Ojczyzny i Dzień emigranta. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.
• w piątek przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 7.00 i 17.00.
• z piątku na sobotę, w godz. 19.00 – 7.00 zapraszamy na nocną Adorację Najświętszego Sakramentu z Mszą św. o godz. 22.00
• w sobotę będziemy przeżywać święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Żywego Różańca.

W przyszłą niedzielę
• wypada Niedziela modlitw o powołania i rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
• po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć
Adam Dobrzyński, kawaler i Beata Przybysz, panna, oboje z parafii tutejszej
Arkadiusz Bienias, kawaler i Anna Szaga, panna, oboje z parafii tutejszej
Łukasz Garlej, kawaler i Katarzyna Grochowska, panna, oboje z parafii tutejszej
Patryk Tomasz Ignaczak, kawaler i Julia Alina Sarna, panna, oboje z parafii tutejszej
Szymon Stanisław Kędzierski, kawaler i Katarzyna Zielińska, panna, oboje z parafii tutejszej
Marcin Nowiński, kawaler i Agata Oszczak, panna, oboje z parafii tutejszej
Jarosław Kociubiński, kawaler i Anna Klajne, panna, oboje z parafii tutejszej

INTENCJE MSZALNE

Niedziela – 30 kwietnia
8.30 o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Agaty w dniu 15 urodzin
10.00 o potrzebne laski w chorobie dla Jadwigi, o opiekę Matki Najświętszej, o błogosławieństwo Boże w trudach cierpienia dla Jadwigi i jej rodziny
11.30 dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Hanny w 60 r. urodzin
13.00 + Janinę Krauz
18.00 + Józefę Cholewską w 2 r. śmierci

Poniedziałek – 1maja
7.00 + Janinę Krauz
18.00 + Jadwigę, Czesława i Mirosława Grzegorczyk
18.00 o łaskę Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszych rodzinach, parafiach, Ojczyźnie i na całym świecie

Wtorek – 2 maja
7.00 + Janinę Krauz
18.00 + rodziców, męża, teściów, dusze w czyśćcu cierpiące
18.00 + Zygmunta Sapiejewskiego i jego rodziców

Środa – 3 maja
8.30 + rodziców, męża, teściów, dusze w czyśćcu cierpiące
10.00 + Danutę Papież w 1 r. śmierci
11.30 + Janinę Krauz
13.00 w 2 r. śmierci Aleksandra Bogumił
18.00 o moc Ducha Świętego, radość życia w trzeźwości i opiekę Maryi dla Andrzeja;
o zdanie matury dla Zuzanny;
o łaskę Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszych rodzinach, parafiach, Ojczyźnie i na całym świecie;
o powrót do zdrowia Kamila i wszelkie potrzebne łaski dla jego rodziny;
o miłosierdzie Boże, dary Ducha Świętego i potrzebne łaski dla Kasi Papież i jej rodziny

Czwartek – 4 maja
7.00 + Janinę Krauz
7.00 o błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej dla księży z naszej parafii, a także o nowe powołania kapłańskie
18.00 + rodziców, męża, teściów, dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek – 5 maja
7.00 + Irenę Kowalczyk
18.00 + Joannę Kołak w rocznicę śmierci
22.00 + Janinę Krauz

Sobota – 6 maja
7.00 + Edmunda w 15 r. śmierci
7.00 + Janinę Krauz
18.00 + Artura Siemiątkowskiego
18.00 + męża Waldemara w 7 r. śmierci, z rodziny Stanisławskich i Słobodów

Niedziela – 7 maja
8.30 Zofię i Józefa Karczmarek, Mieczysława Jakubczyka, zmarłych z rodziny Soszyńskich
10.00 + Stanisława Zastawnego, Stanisławę Skowrońską z racji imienin
11.30 + Helenę i Antoniego Mroczko, Ryszarda Okrasińskiego, Stanisława Makarewicza, Antoniego Przybyszewskiego, Helenę Dziekońską, Krystynę Kryda, Bronisława Kryda, całą rodzinę Mroczków i Jabłonowskich
13.00 za Parafian
18.00 + Janinę Krauz